To jest już standard aby kuchnia była otwarta na salon. Wielu inwestorów życzy sobie aby jak najbardziej zasłonić miejsce przygotowania posiłków. Jest kilka sposobów aby ten efekt kuchenny minimalizować.

Kuchnia może nawiązywać do mebli, które już stoją w pokoju. Może też swoim wystrojem nawiązywać do komody lub regału. Klasyczne kuchenne uchwyty możemy zmienić i nadać im bardziej wyszukany charakter.

Kuchnia nie musi być biała 🙂 W tej aranżacji wybraliśmy naturalne drewno eukaliptus co znacznie udomowiło naszą przestrzeń kuchenną. Jest ogromny blat do pracy i dużo światła.

Całość aranżacji przypomina wystrój wnętrza, a nie kuchni i powstaje jednorodna przestrzeń z pokojem. Jednym z założeń naszego wystroju było łączenie elementów, takich jak lampy (40-te lata ), krzesła (60-te lata ), uchwyty i obecnie wracający do łask naturalny fornir (70-te lata). Takie eklektyczne kuchnie łatwiej wpisują się w całość wnętrza domu.

Lampy i ogólnie oświetlenie ma duże znaczenie dla komfortu pracy ale też dla uzyskania odpowiedniego domowego nastroju i zmniejszenia technicznego charakteru kuchni.

Zieleń, choć tu potraktowana bardzo symbolicznie daje wrażenie świeżości 🙂